kiemelve az adott munkakör betöltéséhez szükséges készségeidet. Ha megvan az eszköz már csak az értékesítési csatornákat kell felkutatnod.
Hirdetések:
Legtöbben a meghirdetett állásokra közvetlenül adják be jelentkezésüket. E-mailben küldött pályázat esetén elengedhetetlen a megpályázott pozíció, illetve, ha szerepel a leírásban, a hivatkozási szám feltüntetése. Szintén célravezető a feltűntetett kapcsolattartó számára írni egy rövid, pár soros kísérőlevelet. Recruiterként sokszor tapasztaljuk, hogy a jelöltek elfelejtik, melyik állásra nyújtották be jelentkezésüket. Ezt érdemes elkerülni és tisztában lenni a megpályázott állásokkal, hogy a későbbi kínos szituációkat elkerüld.
Toborzó cégek:
Sokan azt a stratégiát választják, hogy közvetlenül a toborzó cégek adatbázisába töltik fel önéletrajzukat. Ebben az esetben a CV-ben és a motivációs levélben fogalmazhatsz általánosabban a karrierutadról, preferenciáidról, szemben a hirdetésre történő jelentkezéssel. Fontos, hogy az önéletrajzod tartalmazzon kulcsszavak, amire a toborzó később szűrni fog. Gondolkodj kicsit a toborzó fejével! Milyen kulcsszót írnál be egy adatbázisba, ha a te feladatod lenne a tökéletes jelölt felkutatása?
Cégek:
Az általad kiválasztott cég weboldalának felkeresése a legjobb lehetőség, hogy minél több információt gyűjts az adott vállalat kultúrájáról és a nyitott pozíciókról. A legtöbb cég holnapján egy űrlapon keresztül tudsz jelentkezni, aminek a kitöltése időigényes. Ha épp sietned kell egy találkozóra, ne ess neki a kitöltésnek, hagyj magadnak elég időt, hogy minden kérdést átgondolj!
Hálózatépítés:
Ez a stratégia több időt vesz igénybe, mint a korábban felsoroltak, ha ezidáig nem fektettél erre nagy hangsúlyt, most mindenképp érdemes. Gondolkodj hosszú távon, ha most nem keresnél aktívan állást, akkor is később jól jöhet a munkahelyi kapcsolatok ápolása. Ismerd meg a körülötted lévőket és engedd, hogy ők is tisztában legyenek értékeiddel, készségeiddel és képeségeiddel! Az egyetemeken, munkahelyeden, barátaid között mindig találhatsz olyat, aki ismer valakit, aki elvezet karrierutad következő állomásához.
Végül, de nem utolsó sorban készülj fel rá, hogy a cég egyik munkatársa vagy a toborzó cég egyik recruitere keresni fog. Légy felkészült az általad megpályázott pozícióval kapcsolatban, emlékezz rá, milyen munkakörre adtad be jelentkezésedet! Számíthatsz rá, hogy már az első megkeresés során meg kell szólalnod az önéletrajzodban feltüntetett idegen nyelvek egyikén.